Aktuality

Pozvánka - Konference "Moderní energetika firem - podnikejte s čistou energií"

redakce 23. 10. 2018

Nejnovější trendy, legislativa a příležitosti nových technologií či metod financování pro ideální přechod na moderní a efektivní provoz firem? Pod záštitou MPO přinášíme 14. 11. 2018 konferenci “Moderní energetika firem - podnikejte s čistou energií”. Na akci vystoupí progresivní nizozemské firmy, české příklady dobré praxe, energetičtí specialisté a zástupci vlády i soukromého sektoru s cílem inspirovat a poskytnout celistvý obraz o možnostech, které prvky moderní energetiky českým firmám přináší. 

Aktuálně z moderní energetiky- září 2018

Ondřej Šumavský 1. 10. 2018

Tým Alies pro vás každý měsíc vybírá ty nejprogresivnější studie a sleduje světové trendy, které určují směr vývoje dnešní moderní energetiky. V tomto vydání představujeme nový pohled na energetické úspory, budoucí vývoj větrné energetiky v Evropě a dvě studie shrnující výhody přechodu na udržitelnou energetiku.​

Aktuálně z moderní energetiky- srpen 2018

Ondřej Šumavský 31. 8. 2018

Tým Alies pro vás každý měsíc vybírá ty nejprogresivnější studie a sleduje světové trendy, které určují směr vývoje dnešní moderní energetiky.Tentokrát přinášíme informace o vývoji větrné energetiky v USA, flexibilitě na německém trhu s elektrickou energií a rekordních nákupech čisté energie ze strany progresivních světových firem.​

Starbucks, Lego či IKEA ve velkém nakupují energii z čistých zdrojů. Chopí se příležitosti i české podniky?

redakce 24. 8. 2018

Trend v nákupu energie z obnovitelných zdrojů láme rekordy. Firmy po celém světě nakoupily za prvních sedm měsíců letošního roku výrobu čisté elektřiny z 7,2 gigawatt instalací obnovitelných zdrojů, což ukazuje v průměru na 128% meziroční nárůst. Vedou firmy z USA a severských států jako Švédsko či Dánsko. České firmy mají příležitost nastoupit na nový trend, naprostá většina ji zatím nevyužívá.

Aktuálně z moderní energetiky- červenec 2018

Ondřej Šumavský 27. 7. 2018

Tým Alies pro vás každý měsíc vybírá ty nejprogresivnější studie a sleduje světové trendy, které určují směr vývoje dnešní moderní energetiky. Tentokrát přinášíme aktuální informace o stavu obnovitelných zdrojů ve světě, investicích do energetiky a prodeji elektromobilů v EU a Číně.

Aktuálně z moderní energetiky- červen 2018

Ondřej Šumavský 26. 6. 2018

Tým Alies pro vás každý měsíc vybírá ty nejprogresivnější studie a sleduje světové trendy, které určují směr vývoje dnešní moderní energetiky. Tentokrát se zaměřujeme na elektrifikaci energetiky obnovitelnými zdroji, potenciál energetických úspor v holandských firmách a novou evropskou energetickou legislativu.

Červnový EU klimatický „Hattrick“

redakce 20. 6. 2018

Evropané zefektivní svou spotřebu energie o 32,5 % v roce 2030 a co nejdříve dosáhnou emisně neutrální ekonomiky. Po úspěchu minulého týdne a dosažení dohody o navýšení podílu obnovitelných zdrojů na 32% v příští dekádě se europoslanci s členskými státy a Evropskou komisí dohodli na finální podobě dvou legislativních dokumentů pro další rozvoj energetických úspor a plnění dlouhodobých klimatických cílů. Jejich splnění zvýší energetickou soběstačnost Evropy, vytvoří nová pracovní místa a sníží účty za dovoz zejména fosilních paliv, které každý den dosahují hodnoty 1 bilion EUR.

Dohoda napříč Evropou: podíl obnovitelných zdrojů naroste na 32 %

redakce 14. 6. 2018

Evropa bude mít v roce 2030 podíl obnovitelných zdrojů ve výši 32 %. Shodly sena tom dnes nad ránem členské státy, Evropská komise a Evropský parlament. Výsledné cíle jsou vyšší v porovnání s původními návrhy a lépe odpovídají významnému poklesu cen obnovitelných technologií. Jde o důležitý impuls, který pomůže Evropě vrátit se na pozici globálního leadera v udržitelné energetice, zajistí technologický vývoj a podpoří evropský průmysl investicemi ve výši stovek miliard euro. 

Aktuálně z moderní energetiky- květen 2018

Ondřej Šumavský 25. 5. 2018

Tým Alies pro vás každý měsíc vybírá ty nejprogresivnější studie a sleduje světové trendy, které určují směr vývoje dnešní moderní energetiky. Tentokrát se zaměřujeme na nové větrné projekty v Polsku, ekonomiku elektrických dodávek a kamionů a rekordní firemní nákupy čisté energie.​

Aktuálně z moderní energetiky- duben 2018

Ondřej Šumavský 24. 4. 2018

Tým Alies pro vás každý měsíc vybírá ty nejprogresivnější studie a sleduje světové trendy, které určují směr vývoje dnešní moderní energetiky. Dubnové vydání se mimo jiné zabývá potenciálem energetických úspor nebo založením Svazu moderní energetiky v České republice.

Naši partneři

logo4.pngcs_korporatni_bankovnictvi_nove_logo_0.pngsolarniasociace_logo_0.jpg