Kontakt pro média

Martin Sedlák, martin.sedlak@alies.cz. V případě zájmu o zasílání tiskových zpráv Aliance pro energetickou soběstačnost, zašlete svůj mail na: media@alies.cz

Oficiální blog výkonného ředitele Aliance najdete na Aktuálně

Archiv tiskových zpráv

Uhlí nebo atom? Mládkova volba nedává smysl

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes navrhl další odklad v rozhodnutí o územně-ekologických limitech těžby hnědého uhlí na lomu ČSA a to do roku 2020. Budoucí prolomení podmínil bezkonfliktní přípravou výstavby nových reaktorů.

Energetická unie: šance Evropy zvýšit svou energetickou soběstačnost pomocí obnovitelných zdrojů

Dnes zveřejní Evropská komise svou vizi Energetické unie, která by měla vést ke zvýšení energetické efektivity, propojení trhů, většímu využití místních, obnovitelných zdrojů a snížení emisí z využívání fosilních zdrojů.

Vitásková musí přestat utajovat podklady, na základě kterých její úřad v minulosti určoval podporu

Aliance pro energetickou soběstačnost vyhrála nad ERÚ u Krajského soudu v Brně v informačním sporu o kalkulace týkající se nastavení výkupních cen pro fotovoltaickou energii v minulosti.

Vláda: nevypsání podpory pro obnovitelné zdroje je nepřípustný retroaktivní krok

Vláda včera projednala a schválila usnesení k provozní podpoře pro obnovitelné zdroje energie. Podkladové právní analýzy k vládnímu usnesení opět potvrzují, že kroky ERÚ v podobě nevypsání podpory jsou v rozporu se zákonem. AliES a CZEPHO vítají racionální přístup členů vláda a věří, že s nástupem věcné argumentace podaří obnovit stabilitu v oboru šetrné energetiky.

Vláda se musí začít zabývat kritickou situací na ERÚ

Státní zástupce dnes během závěrečné řeči navrhl Aleně Vitáskové, předsedkyni ERÚ, devět let vězení v případu dvou solární elektráren na Chomutovsku. Solární sdružení ctí presumpci neviny, přesto však považují situaci ve vedení ERÚ za dlouhodobě vážnou.

Česko prolomením limitů na Bílině zařadilo zpátečku. Svět ustupuje od uhlí

30. října 2015: Vláda dnes podle informací ČTK rozhodla o prolomení limitů těžby uhlí na velkolomu Bílina a odložila rozhodnutí na velkolomu ČSA. Aliance pro energetickou soběstačnost vyzvala vládu k útlumu uhlí již při tvorbě nové energetické koncepce. Rozšíření těžby znamená větší množství emisí a menší důraz na moderní, bezemisní technologie.

Obamův Plán má vyčistit energetiku: více obnovitelných zdrojů, méně emisí, lepší ochrana zdraví a silnější ekonomika

3. srpna 2015: Prezident USA Barack Obama dnes spolu s federální Agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA) představí finální verzi loni navrženého Plánu čisté energie (Clean Power Plan), který povede k omezení produkce emisí z uhelných elektráren.

Evropa potřebuje pružnější energetický trh, který zvládne více obnovitelných zdrojů a promění spotřebitele na samovýrobce

Evropská komise včera představila takzvaný letní energetický a klimatický balíček, který se skládá ze čtyř klíčových návrhů.

Obnovitelné zdroje zaměstnávají po celém světě 7,7 milionu lidí. V USA vznikne každé 2,5 minuty nová solární elektrárna. Česko může jen závidět

Z aktuální studie Mezinárodní agentury pro obnovitelné zdroje (IRENA) vyplývá, že obnovitelné zdroje zaměstnaly v loňském roce 7,7 milionu lidí.

Aktualizace energetické koncepce podporuje atomový stát a brzdí rozvoj moderní energetiky

Vláda by se na dnešním jednání měla vrátit k návrhu Aktualizace energetické koncepce ČR (ASEK).

Naši partneři

logo4.pngcs_korporatni_bankovnictvi_nove_logo_0.pngsolarniasociace_logo_0.jpg